Bu yazımda sana çeşitli uçucu yağlardan örnekler verip bunların bize kozmetik anlamında ne tür yararları olduğundan bahsedicem.
  İlk olarak limon yağıyla başlayalım.Limon yağının ferahlık verdiğini zaten hepimiz biliyoruz.Fakat limon yağı bu özelliği dışında yağlı ciltler içinde faydalıdır ve akne tedavisinde kullanılır.Aynı zamanda antibakteriyel olarak etkisi de vardır.
  Şimdi gelelim sıradakinee. Şimdiki yağımızın ismi papatya yağı. Papatya yağı cilde tazelik ve yumuşaklık kazandırır.Ve aynı zamanda hassas ve kuru ciltlerde temizleme aracı olarak kullanılır.Ama papatya yağı kozmetik olarak etkileri dışında fiziksel ve ruhsal rahatlatıcı özelliğe de sahiptir.
  Bir sonraki yağımız ise sardunya yağı. Sardunya yağı kuru ve olgun ciltlerde kullanılır.Ve alerjik ciltlerde egzema ve kaşıntıda kullanılabilir.Bu tarz kozmetik etkileri dışında depresyonuna yatıştırıcı özelliği bulunur.

 Şimdi ki yağımız lavanta yağı. Lavanta yağı bildiğimiz gibi çok güzel bi kokuya sahiptir.Nemlendirici ve yumuşatıcı özelliği bulunur ve antibakteriyel olarakta kullanılır.Bu yağ uyku sorunlarınıda hafifletebilir.Yastığa 1-2 damla lavanta yağı damlatırsanız uyku sorununuza iyi gelebilir.
  Sırada gül yağı. Gül yağı cildimizi besler ve yumuşatır.Aynı zamanda sakinleştirici ve rahatlatıcı etkileride vardır.
  Şimdi de çörek otu yağı. Çörek otu yağı hassas ciltler için nemlendirici etkisi bulunur.Saçılara da etkisi vardır.Saçı besleyip dökülmesini önler ve de egzama ve kaşıntılı derilerde de kullanılan görüldüğü gibi etkileri fazla olan bir yağdır.

 Son olarak çay ağacı yağı.Hint defnesi olarakta ismi geçebilir.Bu yağ akne tedavisinde kullanılır ve aynı zamanda cilt lekelerinin giderilmesinde de kullanılır.Böcek sokmalarına da iyi gelir.Bu etkileri dışında antiseptik ve antibakteriyel olarakta kullanılır.
  Bu yazımda sizlere bilgim yettiğince bu tarz yağlar hakkında bilgi vermek istedim.Daha farklı ürünler hakkında da bilgi vermeye devam edeceğim.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere :)