Merhabalar şimdi de bir kil maskesi tanıtacağım sizlere. Himalaya herbals- Arındırıcı Neem özlü maske. Benim 2-3 senedir kullandığım ve çok memnun kaldığım bir ürün kendisi. Ben karma bi cilte sahibim. Yanaklarımda ergenlik dönemimde bile hiç sivilce sorunu yaşamadım. Siyah nokta konusuna gelecek olursak burun üzerimde çoğu insan gibi bolca mevcut. Şimdi biraz gözenek problemi ve ürünümüzden bahsedelim. 
Gözenek problemine gelecek olursak çoğu insan gözeneklerinden şikayetçidir. Beslenme bozukluğu, yağlı cilt, makyaj vb etkenler gözeneklerin tıkanıp daha da genişlemesine yol açar. Peki bununla nasıl baş etmeliyiz. 
1- Öncelikle çok ihtiyaç duyulmadıkça silikon bazlı makyaj bazlarını ve fondotenleri hayatımızdan çıkarmalıyız. 
2- Cildimizi bize uygun yüz temizleyicilerle temizlemeli ve nemlendirmeliyiz. 
3- Aleo Verayı yüzümüze haftata 2-3 kere uygulamalıyız. 
4- Yapay ürünlere göre daha sağlıklı ve daha etkili elma sirkesini hayatımıza sokmalıyız. Elma sirkesini suyla seyreltip yüzümüze tonik niyetine uygulayabiliriz. Elma sirkeli buz küpleri hazırlayıp yüzünüze nazikçe masaj yapabilirsiniz. (Buzla direk temas etmeden peçeteye sarıp kullanabilirsiniz) 
5- Tonik ve nemlendiricilerinizde alkol bulunmayan ürünleri tercih edin. Alkol gözeneklerin daha da genişlemesine yol açar. 
6-Ve bu üründe de bahsettiğim gibi derinlemesine temizleyen, gözeneklerimizi yağdan arındıran kil maskelerini haftada bir olmak üzere cildimizi arındırmalıyız. 
Ürünümüz tıkanmış gözenekleri temizlemeyi, arındırmayı, rahatlatmayı vaad ediyor.İçeriğine gelecek olursak içerisinde kil, neem özü ve zerdeçal bulunuyor. Normal ve yağlı ciltler için uygun bir maske.




  Temiz yüzümüze göz çevremiz hariç maskemizi uyguluyoruz. 10-15 dk kurumasını bekliyoruz. Zaten renk değişiminden de kurulduğunu anlayacaksınız. Daha sonra ıslak bir sünger yardımıyla ya da benim gibi elinizle soğuk suyla yıkayın. Ben önce yüzünüzü ıslatmanızı sonra yıkamaya başlamanızı öneririm yüzünüzün tahriş olmasını engellemek adına. Bu adımda soğuk su kullanımı da çok önemli soğuk suyla gözeneklerimiz daha çok büzüşür cildimize bir sıkılık sağlar. Maskemizi yıkadıktan sonra tonikleyip daha sonrasında da nemlendirme işlemi uygulayabiliriz. Bu tarz uygulamalardan sonra mutlaka bu işlemleri uygulamalıyız. 
  Aşağıdaki fotografta da (çok çekmeyi beceremesem de) kurumuş halde burnumdaki yağı nasıl çektiğini gözlemlersiniz. Çok etkili ve anında farkı görebileceğiniz bir maske. Herkese tavsiye ederim. Umarım memnun kalırsınız.