Merhabalar arkadaşlar. Bu gün blogumda sizlerin karşısına doğal banyo tarifleri başlığı altında çıkıyorum :)Yumuşak bir deri ya da rahatlamış ve hoş kokan bir vücut için banyo bitkilerinden de yararlanılabilir, taze yada kuru bitkiler kullanarak kendi karışımınızı yapabilirsiniz.

  Banyo suları için çok pratik tarifleri evde kolaylıkla yapabilir ve en az bir hafta kadar buzdolabında saklayabilirsiniz. Daha uzun süreli korumalar için 600 ml için bir yemek kaşığı alkol ilave edilebilir.
  İlk tarifim tam banyo için olacak. Gerekli bitkileri geceden soğuk suya koyun. Bir banyo için bir kova dolusu (6-8 litre) taze bitki veya 200gr kurutulmuş bitki gereklidir. Ertesi gün bu miktarı ısıtın (kaynatmayın) ve süzdükten sonra banyo suyuna ekleyin. Banyo süresi 20 dakikadır. Kalp ve göğüs bölgesi suyun dışında kalmalıdır. Banyodan sonra kurulanmayın veya durulanmayın. Bir bornozun içinde, yatakta bir saat kadar yatarak dinlenin :)
  Şimdi ise yarım banyo için bir tarif vereceğim. Yarım kova (3-4 litre) taze bitki veya 100 gr kurutulmuş bitki gereklidir. Yarım banyonun da hazırlanışı ve uygulanışı aynı tam banyo gibidir. Fakat yarım banyoda banyo suyu böbreklerin üstüne kadar çıkmalıdır.

  Bu günkü yazımda sizlere kendinizin hazırlayabileceği banyo sularından bahsettim. Fakat kullanabileceğiniz bitkilerden bu yazımda bahsetmedim. Bir sonraki yazımda sizlere banyo sularında kullanabileceğiniz bitkilerden de bahsedeceğim. Bence o yazımda da gayet yararlı bilgiler bulunacak. Sitemizi takip edip beklemekte kalın :) Takip etmek için ise soldaki takip et resmine tıklayarak takip edebilir veya instagram üzerinden de takip ederek sitemize gelecek olan yazılardan haberdar olabilirsiniz. Şimdilik sağlıcakla kalın bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoş çakalın :)