Bu gün sizlere blogumda bir iki tane doğal yöntemlerle saç bakım tavsiyesi vereceğim.   İlk vereceğim bakım tavsiyesi yıpranmış saçlar için olacak. Vereceğim yöntem sıcak yağ tedavisi yöntemi. Kurumuş ve yıpranmış saçları en iyi canlandırma yöntemi zeytinyağı tedavisidir. Saçlarımıza parlaklık vermek ve beslemek için şu şekilde bir yöntem izleyeceğiz:

   2 çorba kaşığı ılık zeytinyağını yavaş yavaş tüm saç derinize masaj yaparak yedirin. Sıcak suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi 2 veya 3 defa tekrarlayarak, başın yağı iyice emmesini sağlayın. Sonra saçlarınızı yıkayarak, iyice durulayın.

  Bu bakım türü özellikle çabuk kırılan saçlar için yararlı olacaktır.  Şimdiki yöntemimizde kepeklenme için ısırgan otu kullanacağız:

  Yarım litre kaynatılmış su içerisine, 5 poşet ısırgan otu çayını ilave edin. Kapağın ağzını kapatın ve 5-10 dakika demlendirip, soğutun. Elde ettiğiniz bu infüzyonu durulama suyu olarak kullanın. Saç diplerine yapacağınız masaj, zaman içinde saç kaybını önler, saçları güçlendirir ve kepek oluşumuna engel olur. Ayrıca bu infüzyonu tonik olarak kullandığınızda cildiniz de sıkılaşacaktır :)

  Bu günlük yazım bu kadar arkadaşlar. Saçlarda kepeklenme, kırılma gibi durumların neden meydana geldiğini merak ediyorsanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz Yazılarımdan hemen haberdar olmak için soldaki takip et yazısına tıklayıp blogumu takip edebilir böylece yeni yazılarımdan hızlıca haberdar olabilirsiniz ayrıca instagramdan da takip edip haberdar olabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın :)